KRİZ VE TARIMIN GELECEĞİNİN 100 GÜNÜ

78
0
Paylaş:

ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN MANİPÜLATİF GİRİŞİMLERİN FARKINDAYIZ.

****************

YAPILAN BU SALDIRILARDAN, EN ÇOK ETKİLENECEK SEKTÖRLERİN BAŞINDA TARIM GELİYOR.

*****************

ÜRETİCİLERİMİZ YAPILAN BU SALDIRILARA, “HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ” DİYEREK CEVAP VERİYOR. SOYER DİYOR Kİ; “UNUTULMAMALIDIR Kİ, KRİZİN TEK PANZEHİRİ ÜRETİMDİR. ÜRETİMDEN BAŞKA ÇARE YOKTUR”.

*****************

YAŞANAN BU KRİZİN ÜLKE TARIMINI VE ÜRETİCİLERİMİZİ NASIL ETKİLEYECEĞİ DİKKATE ALINARAK, “TARIMIN 100 GÜNLÜK GELECEĞİ” TEKRAR ELE ALINMALIDIR.

************

15 AĞUSTOS 2018-  KÖY-KOOP Genel Başkanı Neptün SOYER, Yönetim Kurulu Üyesi bölge başkanlarıyla, ülkemiz ekonomisini hedef alan saldırılarla ilgili görüşmelerde bulundu. Bu görüşmelerin ardından SOYER, “Genel Merkezimize ortak tüm birliklerimiz ile ülke ekonomisine yönelik gerçekleştirilen manipülatif girişimlerin farkındayız. Bu girişimlerin başarılı olamayacağına eminiz. Ülkemizin bekası için üreticiler olarak, elimizden gelen tüm çabayı göstermeye hazırız” dedi.

Son günlerde ülkemiz ekonomisini hedef alan girişimleri değerlendiren SOYER,  “Döviz kurlarında yaşanan gelişmelerin en fazla etkileyeceği sektörlerin başında tarım gelmektedir. Özellikle girdi fiyatlarında yaşanan artışlar, üreticilerimizi endişelendirmektedir” dedi. Üreticilerimizin kullanmış olduğu gübre, mazot, ilaç gibi birçok girdinin ülkemize döviz karşılığında ithal olarak geldiğini belirten SOYER, “Girdi fiyatlarındaki bu artışlar elbette üreticilerin maliyetlerini ve karlılığını olumsuz yönde etkileyecektir. Ama her şeye rağmen üreticilerimiz yapılan bu saldırılara, “ her ne pahasına olursa olsun üretime devam edeceklerini” bildirerek, bir kez daha devletimizin yanında olduğunu göstermişlerdir. ” diye ifade etti. KÖYKOOP Genel Başkanı Neptün SOYER, “Unutulmamalıdır ki, krizin tek panzehiri üretimdir ve üretimden başka çare yoktur” diyerek üretimin öneminin bir kez daha altını çizdi.

Son günlerde yaşadığımız krizin ardından, üretimin artmasına ve üreticilerin endişelerini gidermeye yönelik adımlar atılması gerektiğini belirten KÖY-KOOP Genel Başkanı Neptün Soyer; “ geçtiğimiz haftalarda açıklanan “Tarımın 100 Günlük Geleceği” eylem planında üreticiye ve üretime yeterince yer verilmemiştir. Üretici temsilcileri olarak bu durum karşısında kaygılıyız” dedi.  Ülke ekonomisinde piyasalara yönelik olumsuz gelişmelerin tekrar değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen SOYER, yaşanan bu krizin ülke tarımını ve üreticilerimizi nasıl etkileyeceği dikkate alınarak, “Tarımın 100 Günlük Geleceği” eylem planının tekrar ele alınması gerektiğini vurguladı.

Paylaş:

Yorum Bırak