İşbirliği Protokolü İmzalandı

1713
0
Paylaş:

Köy-Koop ile Adnan Menderes Üniversitesi Arasında  İşbirliği Protokolü İmzalandı

Köy Kalkınma Ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatif Birlikleri Merkez Birliği ile Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksekokulu arasında eğitim ve staj konularında işbirliği protokolü 8 Mayıs 2015 tarihinde imzalandı.

Protokolü, Köy-Koop Merkez Birliği Genel Başkanı Yakup YILDIZ, Köy-Koop Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet SEVER ile Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cavit BİRCAN imzaladı. 

Protokolün imza töreninde Rektör Prof.Dr.Cavit BİRCAN, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Recai TUNCA, Kuyucak MYO Müdürümüz Yrd.Doç.Dr Emin KÖMÜRCÜLER, Öğr. Gör. Dr Ali KIZILYALÇIN, Öğr.Gör. Yıldırım TOPRAK, Yüksekokul Sekreteri İbrahim Öztürk,  Köy-Koop Genel Başkanı Yakup YILDIZ, Köy-Koop Yön. Kur. Üyesi Mehmet SEVER, Kastamonu Köy-Koop Bölge Birlik Başkanı Erol AKAR, Köy-Koop Genel Müdürü Turgay SOLMAZ ve Yüksekokul Sekreteri İbrahim ÖZTÜRK yer aldılar. İmzalanan protokolü takiben daha sonra Sümerbank Nazilli Basma Fabrikası alanı olan şu anda Adnan Menderes Üniversitesi’nce Sümer Kampüsü olarak kullanılan kampüs alanı ve kampüs alanı içerisinde bulunan Atatürk Müzesi gezildi. Ardından protokol kapsamının ilk çalışması ise Kuyucak MYO konferans salonunda düzenlenen “Üretici Örgütlenmesinin Önemi ve Kooperatifçiliğin Rolü” konulu panel oldu. 

Panelde konuşan Kastamonu Birlik Başkanı Erol Akar, kooperatiflerin kalkınmaya olan etkilerini anlatarak, kooperatiflerin bir bölgeye katkılarının, istihdamı, sosyal ve ekonomik dokuyu, sürdürülebilir kalkınmayı iyileştirmek olduğuna dikkat çekti. 

Adnan Menderes Üniversitesi’yle yapılan protokolün bir değerlendirmesini yapan Köy-Koop Genel Başkanı Yakup Yıldız , kooperatifçiliğin ekonomiye ve topluma olan katkısını vurgulayarak, “Kooperatif hareketi bugün, sosyal ekonominin bütünü içinde çeşitli üretken organizasyonlarından en önemlilerinden birini temsil etmekte ve ortaklarının formüle ettiği çalışmaları gerçekleştirmeye olanak veren tüm araçları ve yolları kullanmaktadır” dedi. Yıldız, kooperatifçiliğin dünyada ve Türkiye’de yaşanan sorunlarına da dikkat çekerek, “Toplumun her kesimine kooperatifi ve kooperatiflerde rol alabilecek kesimlerin niteliklerini ve nedenlerini anlatacak özgün ve yaygın eğitim çalışmaları yapılmalıdır. Köy-Koop olarak bizler bu konuda birçok üniversitemizle işbirliği içerisindeyiz. Geleceğin kooperatifçilerine yapacağımız katkı, ülkemizin geleceğine yatırımlarımızdır.” diye konuştu.

Paylaş:

Yorum Bırak